OPIS I BUDOWA URZĄDZENIA

OBLEWARKA  to  urządzenie wielofunkcyjne, które usprawnia procesy barwienia-malowania i wędzenia wędlin. Nasze OBLEWARKI posiadają  wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych zdobytych w trakcie wieloletniej współpracy ze znaczącymi producentami wędlin w  Polsce.

Pracą z oblewarką jest prosta i nie wymaga wielkiego  wysiłku fizycznego. Komora została tak zaprojektowana aby ograniczyć pracę ludzi. Nasze oblewarki zwykle ustawiane są w ciągu technologicznym z komorami do  obróbki  termicznej i obsługiwane przez  wędzarzy. Jest to możliwe dzięki zautomatyzowaniu  procesu oblewania- malowania wędlin ponieważ  obsługa tego urządzenia sprowadza się do wjechania typowym wózkiem z produktem do komory i naciśnięciu przycisku start!

Konstrukcja OBLEWARKI jest wykonana w całości ze stali nierdzewnej, ściany komory  są izolowane  w celu zapewnienia większej sztywności. Wewnątrz komory jest umieszczony układ natrysku oparty na dyszach  renomowanych producentów zaprojektowany w taki sposób, że preparat pokrywa w całości powierzchnię produktu a ruch obrotowo-uchylny  wózka  pozwala na dotarcie preparatu również do środkowych partii produktu. Ponieważ cykl wybarwiania wędlin prowadzi się na standardowych wózkach wędzarniczych w komorze następuje oddzielenie preparatu brudnego, który odpływa do kanalizacji od czystego, który powraca do układu natrysku.

Na podstawie doświadczeń użytkowników naszych OBLEWAREK możliwości  odzyskiwania preparatu kształtują się  w  graniach  70- 99 %, w zależności  od indywidualnych  uwarunkowań klienta.

Urządzenie jest wyposażone w sterownik mikroprocesorowy z opcją rejestracji procesów  na  komputerze np. Technologa. Sterownik  pozwala  na kontrolowanie parametrów  cyklu , napędów,  zabezpieczeń. Procesy można prowadzić  w sposób krokowy : ( opóźnianie startu wózka, opóźnianie podawania  preparatu, przewietrzanie  po  podaniu  preparatu, przedmuchiwanie preparatu) i  konfigurować je w indywidualne programy dedykowane dla  danego produktu. Obsługujący wybiera tylko nazwę produktu a proces prowadzony jest przez  sterownik za  pomocą wcześniej skonfigurowanego programu. Takie  prowadzenie procesu zapewnia  powtarzalność  produktu, eliminuje błędy  ludzi  i optymalizuje  produkcję w czasie. Przykładowy czas wybarwienia 1 wózka w zależności od rodzaju  produktu  trwa około 1,5-8,0 min , zużycie preparatu3-6 l/ wózek, minimalna ilość preparatu potrzebna do uzupełnienia zbiornika 30 l.

W OBLEWARCE oprócz tradycyjnych preparatów barwiących, można również stosować preparaty dymowe, które wzmocnią dodatkowo zapach naturalnego dymu i zwiększą trwałość produktu. Stosowanie komory pozwala ograniczyć zużycia preparatu stosując mniejsze stężenie cieczy roboczej, przy tym samym wybarwieniu. Komora posiada budowę panelową a więc może być montowana z elementów lub dostarczona w całości. Komora spełnia wymogi bezpieczeństwa CE, posiada instrukcję obsługi i DTR w języku polskim.

OBLEWARKA UMOŻLIWIA PRODUKOWANIE WYROBÓW O SZEROKIEJ GAMIE BARW.