APLIKATOR AUTOMATYCZNY LINIA  DO NADZIEWANIA SZYNEK W SIATKI I OSŁONKI.

OPIS I BUDOWA URZADZENIA

Urządzenie składa się  z następujących elementów zasadniczych zestawianych w linii:

  • PODNOŚNIK HYDRAULICZNY Z WYWROTNICĄ CIMBRÓW: do załadunków szynek na stół  ociekowy aplikatora.
  • APLIKATOR AUTOMATYCZNY Z UKŁADEM ODCINAJĄCYM : w skład którego wchodzą następujące elementy;
  • Stół  ociekowy  z blatem perforowanym do  ocieku nadmiaru  osocza z rynną odprowadzającą  osocze do  cimbra.
  • Transporter z zespołem  napełniającym i  odcinającym zbudowany  z :
  • gardzieli napełniającej szynki do siatki za pomocą siłownika. 
  • przenośników taśmowych. 
  • Układu noża odcinającego siatkę .
  • przenośnika napinająco – centrującego.
  • PRZENOŚNIK OBROTOWY (STÓŁ OBROTOWY )do odbioru  szynek w siatkach, zamiennie proponujemy przenośniki liniowe lub inne w zależności od potrzeb klienta .

Opis działania: Szynki po masowaniu załadowywane są za pomocą podnośnika hydraulicznego na stół ociekowy  perforowany  wyposażony w rynnę do odprowadzania nadmiaru  osocza. Blat stołu ociekowego posiada  obrzeża, zabezpieczające szynki przed spadaniem ze stołu. 

Wkładanie szynek  do gardzieli załadunkowej odbywa się ręcznie, szynka  napełniana jest  w siatki za pomocą siłownika a następnie transportowana, automatycznie do zespołu  odcinającego gdzie nóż po wycentrowaniu siatki odcina siatkę , dalej szynka w siatce transportowana jest na przenośnik obrotowy( stół obrotowy).

Przestrzeń załadunkowa jest jednostanowiskowa ( obsługiwana przez jednego pracownika), klapa dociskowa wyposażona w blokadę pneumatyczną zabezpieczającą przed  przypadkowym przesunięciem się  tłoka siłownika. Tłok roboczy siłownika przesuwający szynki wykonany ze stali kwasoodpornej . Konstrukcja prowadnicy tłoka zapewnia jej szybką wymianę. Urządzenie sterowane za pomocą sterownika, który wraz z aparatami elektrycznymi zabezpieczony jest w podwójnej szafie elektrycznej.

 Lejki ( tuby) do nadziewania siatek wymienne o różnych długościach i średnicach uwzględniające indywidualne preferencje klienta.

Przenośnik  obrotowy (stół obrotowy) o średnicy Fi 1200 mm  z możliwością płynnego regulowania obrotów wykonany ze stali  kwasoodpornej lub zamiennie inny przenośnik np. liniowy.

Istnieje możliwość zakupu pojedynczych urządzeń wchodzących w skład linii  lub APLIKATORA W WERSJI UPROSZCZONEJ ( np.  bez zespołu odcinającego)